Авторизация


Ещё не зарегистрированы?

Новости

Наш канал


youtube
Звонок

Податкова інформує

11:09:2013 г.
Податкова інформує (рис.1)

З якою періодичністю повинна надаватися електронна касова стрічка до податкової?

Згідно з новим обов’язковим порядком звітування, копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуються на контрольній стрічці в пам’яті касового апарата або модему, який до нього приєднаний.

Один раз на добу цей звіт автоматично, без втручання користувача РРО, передається на сервер обробки інформації податкової служби.

Мій вид діяльності дозволяє мені не використовувати касовий апарат. Веду книгу обліку розрахункових операцій. Як мені бути з подачею звітності?

Норма про необхідність надання звітності за формою ЗВР-1 у паперовому виді й щомісяця для Вас залишається незмінною.

Правильно я розумію, що відміняються норми старого порядку подання звітності з РРО?

Так, подання контрольної касової стрічки з касового апарату в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв’язку відміняє подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця.

Основною метою прийняття зазначених норм є створення більш комфортних умов для суб’єктів господарювання.

По-перше, застосування передачі інформації у електронному вигляді до органів ДПС надасть можливість платникам податків зекономити час.

По-друге, це надасть можливість суб’єктам господарювання зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкування паперової контрольної стрічки та її зберігання протягом 3-х років, у чому більше не буде потреби.

По-третє, використання електронної контрольної стрічки призведе до значного скорочення перевірок платників податків.

А якщо у нашому магазині немає підключення до інтернету, як діяти, яким чином тоді передавати інформацію ?

Передача звітності в електронному вигляді до органів державної податкової служби здійснюється на базі технології Національного банку України по дротовим або бездротовим каналам зв’язку.

Каналами передачі інформації являється GSM/GPRS або інші дротові чи бездротові канали зв’язку, що використовуються модемом (зовнішнім або вбудованим) для передачі інформації до сервера обробки інформації.

Яка користь для суб’єктів господарювання від запровадження контрольної стрічки в електронній формі?

Основною метою прийняття зазначених норм є створення комфортніших умов для суб’єктів господарювання. Зокрема, передання інформації в електронному вигляді органам ДПС надає можливість платникам податків заощадити свій час, зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкувати паперову контрольну стрічку і зберігати її протягом трьох років. Крім того, використання контрольної стрічки призведе до значного зменшення кількості перевірок платників податку.

Завдяки впровадженню цього проекту платники податків зможуть надавати звітність про використання реєстраторів розрахункових операцій в електронній формі. Це дозволить суб’єктам господарської діяльності, які використовують у своїй роботі РРО, не друкувати на папері та не зберігати протягом 3 років друковану контрольну стрічку.

Крім того, це спростить підготовку та подачу звітності про використання РРО – система буде автоматично формувати звіти, а також зменшиться кількість перевірок завдяки використанню дистанційного контролю.

Чи обов’язкове подання звіту за формою № 3ВР-1 до податкового органу після установки модему на старі РРО?

Нормами законодавства змінено порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях, один раз на місяць передбачено подання звітності на базі технології, розробленої Нацбанком України, дротовими або бездротовими каналами зв’язку.

Для тих категорій платників, які, відповідно до абзаців другого та третього п.7 ст. Закону про РРО не зобов’язані передавати звітну інформацію з РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку, залишається обов’язковим подання звітності на паперових носіях за формою №3 ВР-1 один раз на місяць до 15 числа місяця, наступного за звітним.

Яка саме інформація подаватиметься до податкових органів в електронному вигляді?

Пунктом 7 ст. 3 Закону про РРО передбачено, що:

- суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів Міндоходів дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані;

- суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Платник єдиного податку веде книгу обліку доходів і витрат. Чи повинен такий платник, відповідно до норми щодо запровадження контрольної стрічки, застосовувати РРО?

Законом про РРО передбачено, що подавати звітність в електронному вигляді зобов’язані тільки ті суб’єкти господарювання, які при проведенні розрахункових операцій застосовують РРО.

Чи зобов’язана фізична особа — підприємець — платник єдиного податку застосовувати розрахункові книжки при готівкових розрахунках?

Статтею 9 Закону про РРО визначено випадки незастосування РРО та розрахункових книжок.

Так, п.6 цієї статті передбачено, що при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, РРО та розрахункові книжки не застосовуються.

Підприємство має велику кількість касових апаратів, більшість з яких встановлено на автомобілях та в кіосках. Яка процедура передання денних звітів щодо РРО? Чи потрібен доступ до Інтернет-мережі безпосередньо на господарському об’єкті? Чи повинні сервісні служби встановлювати модеми?

Передання звітності в електронному вигляді до органів Міндоходів здійснюється на базі технології, розробленої Нацбанком України, дротовими або бездротовими каналами зв’язку.

Для передання зазначеної звітності не обов’язково мати підключення до Інтернет-мережі на господарському об’єкті (у магазині, кіоску чи автомобілі), де застосовується РРО.

З питань наявності та придбання відповідних модемів для конкретних моделей РРО необхідно звертатися до ЦСО або до виробників касової техніки, які мають провести відповідне доопрацювання існуючих РРО для роботи з модемами та підключити їх.

Як технічно відбуватиметься запровадження контрольної стрічки? Чи повинен суб’єкт господарювання надсилати щодня Z-звіт електронною поштою, якщо так, то на яку адресу Нацбанку України?

Інформація про використання РРО передаватиметься до органів Міндоходів не електронною поштою, як інша звітність платників податків, а на базі технології, розробленої Нацбанком України та затвердженої наказом Мінфіну України від 08.10.2012р. №1057.

Чи зобов’язані продавці на ринках встановлювати РРО, що створюють контрольну стрічку? Чи буде розширено перелік товарів, продаж яких здійснюється тільки через такі РРО?

Вимоги щодо подання звітності про застосування РРО, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді, стосуються лише тих суб’єктів господарювання, які відповідно до законодавства зобов’язані застосовувати РРО при проведенні розрахунків. Сфери застосування РРО не змінюються. На сьогоднішній день в діючому законодавстві відсутня вимога щодо застосування РРО при продажу товарів з торгових місць на ринках .

Яка вартість підключення касового апарата до нової системи? Яка вартість щомісячного платежу?

Вартість підключення касового апарата і його щомісячного обслуговування перебуває, як це було і раніше, у сфері договірних відносин користувачів і ЦСО і, відповідно, не належить до компетенції Міністерства доходів і зборів України.

При цьому, враховуючи те, що систему збору та передання інформації засновано на технології Нацбанку України, яка є досить простою і надійною, відсутні передумови для істотної зміни вартості обслуговування.


Курьер + ТРК Глухов

Просмотров: 2120

Ваш комментарий будет первым

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии.
Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.

 

Глухов онлайн


online

Реклама

Мегаполис
Брама
Дом окон
Магазин Жемчужина
Горячие туры

Наши группы